Szukasz osuszacza ? Nasza rada...

Nasza rada podczas zakupu osuszacza – porównywanie jest opłacalne…

Profesjonalne osuszacze powietrza należą dziś do standardowych rozwiązań w budownictwie, przemyśle i muzeach. Przyczyna jest oczywista: osuszacze powietrza przyspieszają schnięcie budynków, zapobiegają powstawaniu pleśni i korozji i chronią w ten sposób cenne dobra. 

Także coraz więcej prywatnych posesji, właścicieli sklepów i małych firm odkrywa osuszacze powietrza. Jednak nie każda oferta, jaka jest na rynku, zapewni to, o czym na pierwszy rzut oka stara się nas przekonać sprzedawca. Szczególnie w segmencie małych osuszaczy występują duże różnice jakości – na przykład w kwestii wydajności osuszania w niskim zakresie temperatur (< 15 °C). 

To, co na pierwszy rzut oka wydaje się często podobne, przy bliższym sprawdzeniu – przede wszystkim metodą porównania zastosowanych podzespołów – zdradza duże różnice jakościowe. 

Postaw na bezpieczeństwo wybierając osuszacze powietrza firmy Trotec i korzystaj z długoletniego know-how wiodącej, międzynarodowej marki - setki tysięcy zadowolonych Klientów zdecydowały się już na nasze różnorodne rozwiązania.

Kupując kompaktowe urządzenia serii S zawsze otrzymujesz profesjonalny, mały osuszacz powietrza,  posiadający optymalny stosunek ceny do jakości.

Świadczymy serwis naprawczy a także udostępniamy pod wynajem urządzenia zastępcze. 

Ukierunkowana na praktykę zastosowania pomoc w wyborze Twojego kompaktowego osuszacza powietrza...

W przypadku produktów konkurencji zalecenia odnośnie zastosowania danego urządzenia opierają się często na całkowicie utopijnych założeniach dotyczących parametrów pomieszczeń, odnoszących się nierzadko do teoretycznych wartości maksymalnych, np. temperatury powietrza 35 °C przy względnej wilgotności powietrza wynoszącej 90%. Takie wartości są osiągalne w zasadzie
tylko w warunkach laboratoryjnych, w praktyce są niespotykane. Aby można było optymalnie dobrać osuszacz do jego realnego zastosowania, poniższy wykres opiera się nie na wartościach wypływających z naszego długoletniego doświadczenia w dziedzinie osuszania pomieszczeń. 

Podczas wyboru urządzenia decydująca jest zawsze przewidywana temperatura otoczenia panująca w danym pomieszczeniu. Szczególnie w nieogrzewanych pomieszczeniach, w których przez długi okres czasu panują temperatury < 15 °C, do efektywnego osuszania potrzebne jest urządzenie wyposażone w profesjonalny system odszraniania i sprężarkę o wyższej mocy. 

osuszacz ttr 55 SJeżeli małe, nieogrzewane lub zimne pomieszczenia mają pozostać suche, jako rozwiązanie alternatywne, dla wydajnych, profesjonalnych osuszaczy na zimno, wyposażonych w sprężarkę, zalecane jest zastosowanie ekonomicznego, kompaktowego osuszacza adsorpcyjnego
TTR 55 S. To pole zastosowania ilustruje wykres C. Wykres A przedstawia uzależnioną od wielkości pomieszczenia przydatność modeli TTK S przy położeniu nacisku na utrzymanie pomieszczeń w stanie suchym. W przypadku osuszania po zalaniu wodą lub zastosowania do osuszania budynków, a więc w warunkach bardzo wysokiej wilgotności, panują zupełnie inne warunki otoczenia. W takiej sytuacji krzywą wielkości pomieszczenia należy założyć na poziomie 50%, jak przedstawiono na wykresie B! W celu szybkiego wyboru optymalnego osuszacza powietrza do specyficznego zastosowania na stronie 23 katalogu przygotowaliśmy tabelę „Pomoc w wyborze osuszacza pod kątem przydatności do danego rodzaju zastosowania i wielkości pomieszczenia”.

 

Wybor osuszacza w zależności od wielkości pomieszczenia 

wybór osuszacza

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl