Promocje
Uszczelnienie okna mobilnych klimatyzatorów SICHLER
Uszczelnienie okna mobilnych klimatyzatorów SICHLER
120,00 zł 95,00 zł
szt.
Nawilżacz B400
Nawilżacz B400
2 400,00 zł 1 500,00 zł
szt.
Osuszacz powietrza Meaco 10L
Osuszacz powietrza Meaco 10L
875,00 zł 599,00 zł
szt.
Oczyszczacz powietrza Airvax
Oczyszczacz powietrza Airvax
940,00 zł 550,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Szukasz osuszacza ? Nasza rada...

Nasza rada podczas zakupu osuszacza – porównywanie jest opłacalne…

Profesjonalne osuszacze powietrza należą dziś do standardowych rozwiązań w budownictwie, przemyśle i muzeach. Przyczyna jest oczywista: osuszacze powietrza przyspieszają schnięcie budynków, zapobiegają powstawaniu pleśni i korozji i chronią w ten sposób cenne dobra. 

Także coraz więcej prywatnych posesji, właścicieli sklepów i małych firm odkrywa osuszacze powietrza. Jednak nie każda oferta, jaka jest na rynku, zapewni to, o czym na pierwszy rzut oka stara się nas przekonać sprzedawca. Szczególnie w segmencie małych osuszaczy występują duże różnice jakości – na przykład w kwestii wydajności osuszania w niskim zakresie temperatur (< 15 °C). 

To, co na pierwszy rzut oka wydaje się często podobne, przy bliższym sprawdzeniu – przede wszystkim metodą porównania zastosowanych podzespołów – zdradza duże różnice jakościowe. 

Postaw na bezpieczeństwo wybierając osuszacze powietrza firmy Trotec i korzystaj z długoletniego know-how wiodącej, międzynarodowej marki - setki tysięcy zadowolonych Klientów zdecydowały się już na nasze różnorodne rozwiązania.

Kupując kompaktowe urządzenia serii S zawsze otrzymujesz profesjonalny, mały osuszacz powietrza,  posiadający optymalny stosunek ceny do jakości.

Świadczymy serwis naprawczy a także udostępniamy pod wynajem urządzenia zastępcze. 

Ukierunkowana na praktykę zastosowania pomoc w wyborze Twojego kompaktowego osuszacza powietrza...

W przypadku produktów konkurencji zalecenia odnośnie zastosowania danego urządzenia opierają się często na całkowicie utopijnych założeniach dotyczących parametrów pomieszczeń, odnoszących się nierzadko do teoretycznych wartości maksymalnych, np. temperatury powietrza 35 °C przy względnej wilgotności powietrza wynoszącej 90%. Takie wartości są osiągalne w zasadzie
tylko w warunkach laboratoryjnych, w praktyce są niespotykane. Aby można było optymalnie dobrać osuszacz do jego realnego zastosowania, poniższy wykres opiera się nie na wartościach wypływających z naszego długoletniego doświadczenia w dziedzinie osuszania pomieszczeń. 

Podczas wyboru urządzenia decydująca jest zawsze przewidywana temperatura otoczenia panująca w danym pomieszczeniu. Szczególnie w nieogrzewanych pomieszczeniach, w których przez długi okres czasu panują temperatury < 15 °C, do efektywnego osuszania potrzebne jest urządzenie wyposażone w profesjonalny system odszraniania i sprężarkę o wyższej mocy. 

osuszacz ttr 55 SJeżeli małe, nieogrzewane lub zimne pomieszczenia mają pozostać suche, jako rozwiązanie alternatywne, dla wydajnych, profesjonalnych osuszaczy na zimno, wyposażonych w sprężarkę, zalecane jest zastosowanie ekonomicznego, kompaktowego osuszacza adsorpcyjnego
TTR 55 S. To pole zastosowania ilustruje wykres C. Wykres A przedstawia uzależnioną od wielkości pomieszczenia przydatność modeli TTK S przy położeniu nacisku na utrzymanie pomieszczeń w stanie suchym. W przypadku osuszania po zalaniu wodą lub zastosowania do osuszania budynków, a więc w warunkach bardzo wysokiej wilgotności, panują zupełnie inne warunki otoczenia. W takiej sytuacji krzywą wielkości pomieszczenia należy założyć na poziomie 50%, jak przedstawiono na wykresie B! W celu szybkiego wyboru optymalnego osuszacza powietrza do specyficznego zastosowania na stronie 23 katalogu przygotowaliśmy tabelę „Pomoc w wyborze osuszacza pod kątem przydatności do danego rodzaju zastosowania i wielkości pomieszczenia”.

 

Wybor osuszacza w zależności od wielkości pomieszczenia 

wybór osuszacza

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl